ΚΕΡΚΥΡΑ: ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ...

…ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ πού βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 27' λεπτό από τον ΑΟ ΑΣΤΕΡΑ ΠΕΤΡΙΤΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ-ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ 3-2
                                                                                                                       Από τον Nikola Souris

Σε ένα ματς διαφήμιση που έγινε χτες στο κανόνι το απόγευμα για το πρωτάθλημα της μεγάλης Κερκυραϊκής κατηγορίας ποδοσφαίρου και με την αρωγή των άριστων διαιτητών Γ Αρμενιάκου,Λάσκαρη και Σταμάτη, η νεοφώτιστη για την μεγάλη κατηγορία ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ ΑΓΙΩΝ ΔΕΚΑ  έκανε την πρώτη της νίκη απέναντι στην πολύ καλή  και έμπειρη ομάδα του Αστέρα Πετριτή με σκορ 3-2, αφήνοντας άριστες εντυπώσεις σε ένα ματς θρίλερ που τα είχε όλα...
...αποβολή,τραυματισμούς,κίτρινες κάρτες,ένταση,πάθος,  χορταστικά Γκολ και την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω
Στο 27'λεπτό ο Ηρακλής βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 δείχνοντας τρακ και απειρία όπως ήταν λογικό με δύο Γκολ του Στέφανου Λέσση στο 12' και στο 27'
Ο Hρακλης ισορρόπησε το ματς και στο 32' ο Imeri έκανε το 2-1
 Στο 55'ο αρχηγός Γιάννης Πουλής με  εύστοχο κτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το 2-2.
Βασίλης Βαραγγούλης
Στο 85' ο ποδοσφαιριστής του Αστέρα Π Κουρτέσης είδε την κόκκινη κάρτα -2η κίτρινη-για επικίνδυνο παίξιμο ενώ αμέσως μετά ο  προπονητής του Ηρακλή Κώστας Θεοτόκης με κίνηση ΜΑΤ,αντικατέστησε τον πολύ καλό Σπύρο Πουλή που είχε κουραστεί και ταλαιπωρούταν από ίωση όλη την εβδομάδα και πέρασε στην θέση του τον έμπειρο Βασίλη Βαραγγούλη, κλέβοντας έτσι το ματς στις καθυστερήσεις του αγώνα με υπέροχο πλασέ ,διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-2,
δίνοντας μια μεγάλη νίκη ψυχολογίας στην ομάδα του για την συνέχεια του πρωταθλήματος
Το ματς σημάδεψε ο σοβαρός τραυματισμός του Γιάννη Ζωχιου του Ηρακλή που διακομίστηκε στο Νοσοκομείο
Κανένας παίκτης από τον Ηρακλή δεν υστέρησε,από τον Αστέρα καλύτεροι ήταν οι, Σ Λέσσης, Μακαντάνης Σ, Στούπας Σ, Κουρτέσης Π